|BELEDİYEMİZ | HABERLER |

AGEM KRİKET TAKIMI, TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Güdül Belediyesi Anadolu Gençlik eğitim Merkezispor Kulübü Kriket Takımı Samsun Alaçam’da düzenlenen Türkiye Salon Şampiyonasında Büyük Bayanlarda birinci oldu.
Türkiye’de hızla yaygınlaşan Kriket sporunda daha önce 2013 - 2016 yıllarında düzenlenen müsabakalarda 2 kez Türkiye Şampiyonluğunu kazanan ekip son başarılarını Türk Milletine armağan ettiler.
Güdül Belediye Başkanı Hava Yıldırım, ekibin başarılarının devamını dileyerek, " Bu gençlerefırsat verildiğinde çok şeyleri başarabileceklerini göstermişlerdir. Geçtiğimiz bu süreçte gençlerimize güveniyorum" ifadesini kullandı.
Anadolu Gençlik Eğitim Merkezi Başkanı Kadir Hakan Gören ve ekibin antrenörü Yıldız Altan, elde ettikleri başarıyı daha ileriye taşıyarak imkanların genişletilmesi halinde Dünya Şampiyonasında da başarılar elde edebileceklerini kaydettiler.
13 erkek 8 bayan takımının toplam 210 sporcu ile mücadele ettiği Türkiye Krıket Salon Şampiyonasında Büyük Bayanlarda ikinciliği Rizeçay Spor Kulübü üçüncülüğü ise Keçiören Bağlum Spor Kulübü elde etti.
Erkekler kategorisinde de birinciliği Alaçam Gençlik Hizmetleri ikinciliği Ortadoğu Teknik Üniversitesi Spor kulübü elde ederken üçüncülük Ankara Spor İl Karmasının oldu.


Site İçinde Arama
 
3600 Sanal Tur