|BELEDİYEMİZ | HABERLER |

DUALAR EŞLİĞİNDE ŞEHİTLER ÇEŞMESİ ve MESCİDİ HİZMETE AÇILDI

DUALAR EŞLİĞİNDE ŞEHİTLER ÇEŞMESİ ve MESCİDİ HİZMETE AÇILDI

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden Demokrasi Şehirlerinin hatırasını yaşatmak amacıyla Akçakese mahallesinde, mahalle sakinleri tarafından yaptırılan Şehitler Çeşmesi düzenlenen törenle açıldı.

                Güdül-Akçakese mahallesi yolu üzerinde inşa edilen çeşmenin açılışına Güdül İlçe Kaymakamı İsmail Özkan, Güdül Belediye Başkanı Hava Yıldırım, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Muzaffer Yalçın ve mahalle sakinleri katılım sağladı.

                Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan Şehitler Çeşmesinin açılış töreni Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Muzaffer Yalçın, Güdül Belediye Başkanı Hava Yıldırım ve Güdül İlçe Kaymakamı İsmail Özkan’ın konuşmaları sonrası dualar eşliğinde kurdele kesimi ile devam etti.

                Açılış töreni sırasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Muzaffer Yalçın; Bugün burada manevi değeri çok yüksek olan 15 Temmuz Şehitler Çeşmesi ve Mescid’in açılışını gerçekleştiriyoruz. Çeşmenin yapımında emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Şehitlerimizden ve Gazilerimizden Allah razı olsun dedi. Daha sonra konuşmasını gerçekleştiren Güdül Belediye Başkanı Hava Yıldırım; Çeşmenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah bir da o günü Türk milletine göstermesin inşallah. Burayı gördükçe o günleri bir daha görmememiz için dua edeceğiz. Yeni neslimiz ona göre yetişecek inşallah diyerek sözlerini tamamladı. Güdül İlçe Kaymakamı İsmail Özkan ise konuşmasında; 15 Temmuz şehitlerimize Allahtan rahmet Gazilerimize acil şifalar diliyorum.Çeşmenin yapımında gerek yardım eden bunlara vesile olan herkesten Allah razı olsun dedi.

                Program verilen ikram sonrası sona erdi.


Site İçinde Arama
 
3600 Sanal Tur