Primary Color

Secoundary Color

Layout Mode

Body Background style

Select Background Color

Select Background Image


Sorgun Göleti Tabiat Parkı, Ankara’da Güdül ilçesine bağlı Sorgun Kasabası sınırları içerisinde yer almaktadır. Sorgun Göleti Tabiat Parkı’nın Ankara kent merkezine uzaklığı 105 kilometredir. Ankara’dan 1 saat 30 dakika sürecek bir yolculuk ile Sorgun Göleti Tabiat Parkı’na ulaşım mümkündür. Güdül ilçesinin Sorgun Göleti Tabiat Parkı’na mesafesi ise; 25,6 kilometredir. Sorgun Kasabası ile Sorgun Göleti Tabiat Parkı mesafesi ise; 4,8 kilometredir.

Sorgun Göleti Tabiat Parkı’na ulaşım sağlamak için kendi araçlarınızı kullanmanız gerekmektedir. Sorgun Göleti Tabiat Parkı’na ulaşım sağlamak için tercih edebileceğiniz herhangi bir toplu taşıma aracı yoktur. Bu yüzden kendi araçlarınızın olması gerekmektedir. Güdül ilçesine EGO seferleri başlayacağı belirtildi ancak net bir bilgi henüz paylaşılmadı.

Sorgun Göleti Tabiat Parkı’na Ankara’dan iki farklı yol üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür. İlk yol; Ankara – Ayaş yolu üzerinden Güdül ilçesine ve buradan da sırasıyla; Kamanlar – Yeşilöz – Sorgun rotası takip edilerek Sorgun Göleti Tabiat Parkı’na ulaşım sağlamaktadır.

İkinci yol ise; Ankara – İstanbul otoyolu üzerinden 60. kilometreye gelindiğinde Güdül yoluna devam edilerek, Çeltikçi mevkii üzerinden Kurumcu – Güyük – Kınık rotası takip edilerek Sorgun Kasabası’na varmak ve oradan da Sorgun Göleti Tabiat Parkı’na gitmek olacaktır.